Top

music

Stories

 

Sounds Around Town

Week of September 29, 2004

Willie Akins: Spruill's, Sat.

Tim Albert: Hammerstone's, Mon.

Alexis: Delmar Restaurant & Lounge, Fri.

Angry Asian: Contemporary Art Museum St. Louis, Thu.

Lynne Arriale: Jazz at the Bistro, Fri. and Sat.

Jun Arzaga: Faust's, nightly

Assorted Nuts: 100 West Bar, Sat.

Randy Bahr Duo: Farotto's Italian Restaurant, Wed. and Fri.

Baker-McClaren Band: Morganford Blues Bar, Thu.

Bobby Bare, Jr.: Off Broadway, Wed.

Barflyz: Pop's, Wed.

Billy Barnett: 1860's Hard Shell Café & Bar, Tue.

The Beat: Partner's Lounge, Fri.

Jim Becker: LoRusso's Cucina, Thu.-Sat.

Carl Bibbs: Roberto's Trattoria, Wed. and Fri.

Big Bamou: Broadway Oyster Bar, Tue.

Big Buildings: Frederick's Music Lounge, Fri.

Big Daddy Rob: Baha Rock Club, Wed.

Big Star Kadillac: Way Out Club, Fri.

Bishop Don: Frederick's Music Lounge, Wed.

Dave Black: Lagniappe's, Tue.

Blackeyed Susies: City Museum, Wed.

Malcome Blitz: Helen Fitzgerald's, Wed.

Erin Bode: Hyatt Regency Hotel, Thu.; Chasers Lounge, Sat.

Boogie Chyld: Generations, Sat.

Boom: Generations, Fri.

Bosch & Victoria: Brandt's, Tue.

Bottoms Up Blues Gang: Riddle's Penultimate Café & Wine Bar, Thu.

Boxcar Satan: Frederick's Music Lounge, Sat.

Rob Boyle: Jimmy's Café on the Park, Sat.

Brittle Jim: Brewskeez West, Fri.

Gary Brokaw: Rumple's Pub, Thu.

Broke Till Friday: Route 66 Brewery & Restaurant, Sat.

Erik Brooks: Hammerstone's, Sun.

Mike Buehrle: Oz, Fri. and Sat.

Buffalo Bob & Friends Jam: Backstreet Jazz & Blues, Sun.

Bumpin Uglies: Pop's, Thu.

Mary Burns: K.T.'s Sports Bar & Restaurant-North County, Sat.

Ralph Butler Band: Café Eau, Fri.

By Product: Baha Rock Club, Tue.

C-Beyond: Delmar Restaurant & Lounge, Sat.

Calling All Cars: Jacques Sports Bar, Sat.

Brian Cappo & the True Liars: Great Grizzly Bear, Fri.

Carnaby Street: Lemmons, Thu.

Carousel: Joe Boccardi's Ristorante, Fri. and Sat.

John Casteel: Genesis Coffee House & Gallery, Sat.

Frankie Catalina: Graham's Grill & Bayou Bar, Wed.

Chamber Jazz: Lynch St. Bistro, Sat.

Peggy Chappell: Jacques Sports Bar, Wed.

Charlie B. Group: Jimmy's Café on the Park, Wed.

Cheryl & Jene: Main Street Jazz & Blues, Wed.

Chicago Blues with a Kick: Time Out Pub, Sat.

Chike & Mel: African Palace, Sat.

Cindy & Greg: Marty's Bistro, Thu. and Tue.

College Night with Z107.7: Kastle, Thu.

Stacey Collins: George's Route 66, Fri.

Common Ground: Salvatore's Pizza & Pasta, Sat.

Contraband: Red Sea, Thu.

Corey Anderson, Flip Lynch, Tolga/Cory Thomas, Mike D & Brandon B: Upstairs Lounge, Wed.

Country Dance Party: The Phoenix, Wed.

CPB: Cicero's, Wed.

Crank County Daredevils: Hi-Pointe, Wed.

Pierce Crask: C.J. Muggs, Wed.; Laclede Street Bar & Grill, Sun.

Crazy Rhythm: Schlafly Bottleworks, Sat.

Cryin' Shame Blues Band: BB's Jazz, Blues & Soups, Wed.

Brian Culbertson: Pageant, Thu.

Cumberland Gap: Broadway Oyster Bar, Fri.

Mary Daly & Beno: 100 West Bar, Wed.

Dave & Greg Show: Maryland Yards at the Waterworks, Thu.

Dave's Not Here: Fast Eddie's Bon-Air, Thu.

Deconstructing Jim: Lemmons, Sat.

Deep Six: Syberg's Westport, Thu. and Sat.

Delicious Fishes: Trainwreck Saloon at Westport, Thu.

The Detainees: Radio Cherokee, Sat.

Dichotomy: Blueberry Hill, Sat.

Dick Whiskey: Partner's Lounge, Sat.

Joe Dirt & the Dirty Boys Band: House of Rock, Thu.

Dirty Dan: Rue 13, Tue.

DJ Amanda, Dave, John & Jim K: Velvet, Thu.

DJ Bree Neezy, DJ Benny B & the Mu: Pageant, Fri.

DJ Charlie Chan & Smitty: Velvet, nightly

DJ Chedda B & SOS: 609-U Lounge, Wed. and Sun.

DJ Chris Cherry: Ethyl's, Thu.-Sat.

DJ En-ka: Kastle, Fri.

DJ Enoch: 609-U Lounge, Sat.

DJ Entertainer: Lindy's, Fri.

DJ Eric Hartman: Velvet, Fri.

DJ Grocery Roo & DJ Anisto: Red Sea, Sat.

DJ Jack: Malle's, Thu. and Sat.

DJ Jimmie Page: Kastle, Fri.

DJ Joe B, Dirty G & Toby: Red Sea, Tue.

DJ Meko: Club ChinChillas, Thu.

DJ Needles: 609-U Lounge, Thu.

DJ Night: Tavern 43, Sat.; Velvet, Sat.

DJ Party: Café Eau, Thu.

DJ Reece: Kastle, Mon.

DJ Rob Gray: Three-1-Three, Tue.

DJ Sarah Cox: Velvet, Fri.

DJ Shamboki & DJ Mystifiya: Red Sea, Fri.

DJ Sir Thurl: Spruill's, Fri.

DJ Steve Meier: Club Buca, Thu.-Sat.

DJ Toby, Mario & Special Guest: 609-U Lounge, Mon.

DJ Wick: Malle's, Fri.

Dr. No: That One Place, Fri.

Dr. Robby G.: M.P. O'Reilly's, Thu.-Sat.

Dr. Zhivegas: Llywelyn's Pub-Webster Groves, Thu.

Keith Doder & the Blue City Band: Graham's Grill & Bayou Bar, Fri.

Downtime: Laurie's Place, Fri.

Downtown: O'Brien's Food & Drink, Sat.

Sherry Drake: Lombardo's Trattoria, Sat.

Sherry Drake with Carolbeth True & Jim Gera: Lombardo's Trattoria, Sat.

Drew Carey & His Improv All Stars: Fox Theatre, Fri.

Dutch Henry: Frederick's Music Lounge, Fri.

Eat A Peach: Cleo's, Wed.

Eightyfourglyde DJ Spin: Mangia Italiano, Wed.

Eke: Lil' Nikki's Grill & Chill, Sat.

Brian Elder Band: Studio Café, Sat.

Marsha Evans: Mount Pleasant Winery, Sun.

Marty Evans: Rue 13, Fri.

Fairchild: Hammerstone's, Sat.

Falling Martins: Café Balaban, Sun.

Fanfare: Graham's Grill & Bayou Bar, Thu.

Fantasy: Fast Eddie's Bon-Air, Fri.

John Farrar: Ritz Lounge, Thu.

Michael Fitzgerald: Churchill's, Sat.

5 Spot: Kastle, Sun.

5-tet: Cookie's Jazz & More, Wed.

Flatwheel: Stagger Inn...Again, Fri.; Laurie's Place, Sat.

Gary Fleming: Miso, Sun.

Flextacy: O'Brien's Food & Drink, Fri.

Fluid Drive: Fast Eddie's Bon-Air, Sat.

Linda Ford: Caleco's, Fri. and Tue.

Johnny Fox: Great Grizzly Bear, Thu.; Broadway Oyster Bar, Sun.

Frank & Joe Show: Rhythm and Brews Coffee House, Mon.

Frankie & the Cruisers: Ameristar Casino/Cabaret, Fri.-Sun.

The Frequency: Rocket Bar, Mon.

Freud's Mom: Lemmons, Fri.

Lenny Frisch: Bahama Breeze, Wed., Fri. and Sat.

Eddie Fritz Trio: Chestnut's, Sun.

Barbara Gabriella: Tenderloin Room, Thu.-Sat.

Clinton Gallagher: Seventh Inn Lounge, Wed., Fri. and Sat.

Gargoyle Lounge: Trainwreck Saloon at Westport, Wed.; Smitty's, Sat.; Helen Fitzgerald's, Tue.

Gargoyle Reign: Helen Fitzgerald's, Thu.

Rob Garland & the Blue Monks: Trainwreck on the Landing, Fri.; Beale on Broadway, Sat.

Otis Gibbs: Frederick's Music Lounge, Tue.

Joe Giesiking: Great Grizzly Bear, Wed.

Glorious Blue: Helen Fitzgerald's, Sat.

Goldman: Three-1-Three, Fri.

Mike Gow: Miso, Thu.

Larry Gregory & Jeff Foster: Graham's Grill & Bayou Bar, Sat.

Groove Inc.: Ameristar Casino/Cabaret, Fri.-Mon.

Groove Thang: Harry's Restaurant & Bar, Sat.

Ground Floor: Beale on Broadway, Fri.

Gunshy: Lemp Neighborhood Arts Center, Fri.

Tom Hall: Schlafly Tap Room, Sun.

Headlights: Rocket Bar, Fri.

Hip-Hop Spin: Upstairs Lounge, Thu.

Paul Hogenmiller: Parrot's Sports Bar & Grill, Fri.

Hollywood 5: Harry's West, Fri.; Trainwreck Saloon at Westport, Sat.

Homegrown Show: Lil' Nikki's Grill & Chill, Thu.

Gary Humphrey: Neruda, Sat.

Indie Rock Spin: Upstairs Lounge, Mon.

Industry: Off Broadway, Tue.

Irish Music: Llywelyn's Pub-Webster Groves, Wed. and Sun.; City Museum, Mon.

Ivanovic: Creepy Crawl, Sun.

Jake's Leg: Magee's, Thu.; Cicero's, Fri.; Broadway Oyster Bar, Sat.

Jam Session: Cookie's Jazz & More, Thu.

Jammin J: Fat Tuesday, Thu.-Sat.

Jazz Renaissance: Riddle's Penultimate Café & Wine Bar, Fri.

Jazz, Blues & Folk Jam: City Museum, Fri. and Sat.

Jenks & Company: Rue 13, Thu.

Jobim Dreams: Lagniappe's, Thu.

Oliver Johnson: Espino's, Fri. and Sat.

Stuart Johnson: Candicci's, Tue.

Just Mr.: Pop's, Fri.

Karaoke: O'Brien's Food & Drink, Wed.; Lindy's, Wed.; DAD-E-O's, Wed., Thu. and Tue.; Mr. T's 55 Bar & Grill, Wed., Thu. and Tue.; Morganford Blues Bar, Wed.; Brewhouse, Wed., Sat. and Mon.; Rascal's, Wed., Thu. and Sat.; Time Out Pub, Wed., Fri. and Sun.; Brewskeez Sports Club, Wed., Thu. and Sun.; Brewskeez West, Thu. and Sun.; George's Route 66, Thu., Mon. and Tue.; House of Rock, Mon.; The Phoenix, Tue.; Trainwreck Saloon at Westport, Tue.; Ameristar Casino's Bottleneck Blues Bar, Tue.

Scott Kay & the Continentals: C.J. Muggs, Sat.

Tom Kelly: Failoni's, Thu. and Fri.

Jiimy Lee Kennett, George Potsos & Gabriel Strange: Charlack Pub, Thu.

Kid Delicious: Pepper Lounge, Fri.

Killing Vegas: The Phoenix, Fri.

Steve Kimock: Blueberry Hill, Thu.

Kinghts of Swing Big Band: Casa Loma Ballroom, Fri.

Kenny Kingston: Rue 13, Wed.

Lenny Kravitz: Blueberry Hill, Thu.

KRT: Sally T's, Thu.

Steve Kyle: Brewhouse, Thu.

L'il Rev: Focal Point, Sat.

Leon Lamont: Delmar Restaurant & Lounge, Wed.

Dave Landreth & Friends: City Museum, Tue.

Artie Lange: Mississippi Nights, Sat.

Terri Langerak: Schlafly Bottleworks, Sun.

Las Mamacitas Del Ritmo: Viva!, Sat.

Jeff Lash: Riddle's Penultimate Café & Wine Bar, Tue.

Ben Lee: Rocket Bar, Wed.

Jimmy Lee: 1860's Hard Shell Café & Bar, Sun. and Mon.

Mark Lewis: 609-U Lounge, Fri.

Live DJ: Brewskeez West, Wed.; Maggie O'Brien's, Wed., Fri. and Sat.; Brewskeez Sports Club, Fri. and Tue.

Live DJ Mix: Big Daddy's, Wed.-Sat.

Live Jazz: Jaboni's Bistro, Fri. and Sat.

Logan & Graham: Pop's Blue Moon, Wed.

Logan, Graham & Shaeffer: Broadway Oyster Bar, Wed.

Lola Ray: Creepy Crawl, Wed.

Lonestar: UMB Bank Pavilion, Sat.

Loop Laughs: Red Sea, Wed.

Loss of View: Creepy Crawl, Tue.

Lost Parade: Mississippi Nights, Fri.

Lucky Dan & Naked Mike: Café Provençale, Fri.; Hammerstone's, Tue.

Lucky Dog Band: Boathouse, Sat.

Lunasun: Creepy Crawl, Fri.

Gary Mac: Oz, Fri. and Sun.

Mach 7: The Phoenix, Sat.

Mad Maynard & Jackie McCoy: Generations, Wed.

Madahoochi: Backstreet Jazz & Blues, Wed.

Madahoochi & Friends: Cicero's, Mon.

Jim Manley & Mark Friedricks: Jimmy's Café on the Park, Sun.

Margaret & Mary: Shanti, Wed.

Anita Marie: Caleco's, Wed.; Tucker's Place, Thu.; Bambino's, Fri.;

Marky Star, Larry Ursini & Joe Thomas: Upstairs Lounge, Tue.

Joe Marlotti & Workin' Blue: Backstreet Jazz & Blues, Thu.

Jan Marra: Billy Goat, Fri.

Adam Marsland: Off Broadway, Fri.

Kim Massie & the Solid Senders: Beale on Broadway, Thu. and Tue.

Maximum Velocity: K.T.'s Sports Bar & Restaurant-North County, Thu.

Rich McDonough Acoustic Blues Jam: Beale on Broadway, Wed.

Rich McDonough Trio: Schlafly Bottleworks, Fri.

Dave McKee: Nino's Ristorante, Wed., Fri. and Sat.

Scott McMurray, Steve-O & Imran: Rue 13, Sat.

Marian McPartland: Sheldon Concert Hall, Sat.

Meg'n: Red Sea, Sun.

Megamix: Club La Onda, Fri.

Midnight Swinger: Comedy Forum, Thu.-Sat.

Mighty Big Band: Missouri Bar & Grill, Sun.

Marion Miller & Eddie Eaton: Harry's West, Wed.

Mr. Wizard: Pop's, Sat.

Arvin Mitchell: Blueberry Hill, Sun.

Mo & Dawn: Monarch, Thu.

Mojo Syndrome: PJ's Martini & Wine Bar, Sat.

Mood Swing: K.T.'s Sports Bar & Restaurant-North County, Fri.

Tim Moody: Candicci's, Sun.

Moore Pleasure: Laurie's Place, Wed.; Vanzo's, Thu.; Towne Lounge, Fri.

MP Dep: Molly's, Wed.

Mr. T: 609-U Lounge, Tue.

Musica Nortena: Club La Onda, Sat.

Musyc: PJ's Martini & Wine Bar, Fri.

Muzodica: Gary's Fine Dining, Wed., Fri. and Sat.

Mystic Voyage: Rusty's, Sat.

Nasty Nino: G-Spot, Fri. and Sat.

Nepol, Deeperpitch & Hot Nutz: Upstairs Lounge, Fri.

Night Sky Band: Night Sky, Fri., Sat. and Tue.

Nite Owls: Charlack Pub, Fri. and Sat.

Nite Shift: J.P.'s Corner Bar, Fri.

John Norment Trio: Riddle's Penultimate Café & Wine Bar, Sun.

John Norment: Brandt's, Wed. and Sat.

Not Waving But Drowning: Creepy Crawl, Sat.

O'Neil: African Palace, Fri.

Cherri Octopi: Mangia Italiano, Thu.

Oliver's Army: Lemp Neighborhood Arts Center, Sat.

World's Most Dangerous Open Jam Session: Pop's Blue Moon, Tue.

Open Mic: Cicero's, Wed.; Crossings Taverne & Grille, Wed. ;Night Sky, Wed. and Thu.; Stagger Inn...Again, Wed. and Sun.; Cummel's Café, Thu.; Frederick's Music Lounge, Thu.; Red Sea, Mon.; Mangia Italiano, Mon.; Janae's West, Mon.; Lil' Nikki's Grill & Chill, Mon.; Shanti, Tue.; That One Place, Tue.; Sally T's, Tue.

Open Mic MC Battle: Hi-Pointe, Mon.

Johnny Orr: Oz, Sun.

Johnny Orr & Les Aaron: Miso, Wed.

Outbound: Sally T's, Wed.

Overdrawn: Cicero's, Sun.

Papa Doria: Off Broadway, Sat.

Park Avenue Jazz: Hammerstone's, Wed.; Ritz Lounge, Sat.; Three-1-Three, Mon.

Bill Park: Candicci's, Sat.

Patti & the Hitmen: Tuner's, Fri. and Sat.

Pearl Jam: Fox Theatre, Tue.

Steve Pecaro: 1860's Hard Shell Café & Bar, Sat.

Billy Peek: Great Grizzly Bear, Sat.

Pennsylvania Slim: C.J. Muggs, Fri.; BB's Jazz, Blues & Soups, Tue.

George Persha: Candicci's, Thu.

Pierce Pettis: Focal Point, Fri.

Phat Noiz Blues Band: Mount Pleasant Winery, Sat.

Phat Noiz Duo: Kenrod's, Thu.

Pik'n Lik'n: Gladstone's, Thu.

Point of Origin: Baha Rock Club, Sat.

Stan Pollman: Borders Books & Music-St. Peters, Fri.

Power Play: Harry's West, Sat.

The Presentation: Shot Heaven, Fri.

Racket Box: Shanti, Thu.

Rafi: Rue 13, Mon.

Rat Race: Viva!, Wed.

Raven Moon: Missouri Botanical Garden, Sat. and Sun.

Tom Papa Ray: Delmar Restaurant & Lounge, Thu.

The Real Me: Trainwreck Saloon at Westport, Fri.; Harrah's Casino, Sat.; Sharky's Restaurant & Sports Bar, Sat.

Red Eyed Driver: Mangia Italiano, Sat.

Reece: Oz, Wed.-Sun.

Reggae Dub Spin: Mangia Italiano, Sun.

Athena Reich: Off Broadway, Thu.

Relation: J.P.'s Corner Bar, Sat.

Rhythm Rockers: Malle's, Wed.

Ron Richard: Lagniappe's, Sat.

Rock Bottom: Sharky's Restaurant & Sports Bar, Fri.

Georgy Rock & Mister Dill: Brandt's, Mon.

Rogers, Nienhaus & Crawford: Decades, Wed.; Porky's Place, Thu.; Decades, Fri.

Rondo Blues Deluxe: Hammerstone's, Thu.; Trainwreck on the Landing, Sat.

Roots Reggae: Viva!, Fri.

Anita Rosamond: Failoni's, Thu.

Rumours: Pop's, Sat.

Rusted Shine: Hard Rock Café, Fri.

Chuck Ryan: The Phoenix, Thu.

Sable: Rusty's, Fri.; Fast Eddie's Bon-Air, Sun.

Sac Lunch: Studio Café, Fri.

Blues Cruise with the Oliver Sain Revue: Becky Thatcher, Thu.

The Saps: Stagger Inn...Again, Sat.

The Saw is Family: Sally T's, Fri.

The Sawmill: City Museum, Thu.

The Schwag: Cicero's, Tue.

The Science Hip Hop Spin: Blueberry Hill, Fri.

Scott E & Stan Da Man: Oz, Sat.

Tim Scott: Cheshire Pub, Wed. and Sun.; Lagniappe's, Fri.

Scrill: G-Spot, Sat.

See the Sky: Creepy Crawl, Thu.

Sessions Jazz Big Band: BB's Jazz, Blues & Soups, Mon.

7 Shot Screamers: Way Out Club, Sat.

Shakey Ground Blues: Beale on Broadway, Mon.

Shanti Groove & Speakeasy: Cicero's, Sat.

Shel's Shorts: Midtown Revue, Fri. and Sat.

Mike Shepard: Marty's Bistro, Sun.

Shrinking Violets: Harry's Restaurant & Bar, Fri.

Silky Sol: Isis, Fri.

Rich Simmons: Borders Books & Music-Ballwin, Fri.

Sky West Duo: Jimmy's on the Park Cafe, Fri.

Skyfarm: Sally T's, Sat.

Slap Dragon: Baha Rock Club, Fri.

Percy Sledge: Ameristar Casino's Bottleneck Blues Bar, Fri. and Sat.

Smash: Harrah's Casino, Fri.

Bennie Smith & the Urban Blues Express: Broadway Oyster Bar, Thu.; BB's Jazz, Blues & Soups, Sat.

Soul Reunion: 1860's Hard Shell Cafe & Bar, Thu.

Soulard Blues Band: Broadway Oyster Bar, Mon.; Backstreet Jazz & Blues, Fri.

Souled Out: 1860's Hard Shell Cafe & Bar, Fri.

Split Lip Rayfield: Blueberry Hill, Fri.

Spontaneous Saturdays: Kastle, Sat.

Sportsmen: Brick Bistro, Fri.

Dan Sproat: Concord Grill, Thu.

Steve-O, Boomer, Gary Mac & Moody James: Pepper Lounge, Thu.

Stevens & Foster: Cookie's Jazz & More, Fri. and Sat.

Stone Cold: Pop's, Sun.-Tue.

Dave Stone Trio: Mangia Italiano, Fri.

Marcell Strong & the Apostles: 1860's Hard Shell Café & Bar, Wed.; BB's Jazz, Blues & Soups, Thu.

Surprise Sundays: Upstairs Lounge, Sun.

Mike Swezdo & Tim Garcia: Brandt's, Thu.

Swing DJ: Rascal's, Mon.

Swirl: Riddle's Penultimate Café & Wine Bar, Sat.

Taking Back Sunday: Pop's, Wed.

That 80s Band: Syberg's Westport, Fri.

Sam Thompson: Pop's Blue Moon, Thu.

Those Guys: That One Place, Sat.

Ticket to the Beatles: Café Eau, Sat.

Trilogy: Cleo's, Sun.

Trixie Delight: House of Rock, Fri. and Sat.

Trower Power: Pageant, Sat.

Carolbeth True Duo: Chasers Lounge, Fri.

Bill Tucker Ensemble: Tiffany Rose, nightly; Pierre's, Fri. and Sat.

Melvin Turnage: Llywelyn's Pub-Webster Groves, Sat.

Ultra Groove: Brewskeez Sports Club, Sat.

Ultra Violets: Helen Fitzgerald's, Fri.

Uncle Albert: Hammerstone's, Fri.

Uninvited Guests: Magee's, Wed.

Jim Utz: Delmar Restaurant & Lounge, Tue.

David Venn Jazz Quartet: Crossings Taverne & Grille, Thu.

Tony Viviano: Tony Marino's Steaks & Chops, Fri.

John Waldo & Mark Roark Chartier: Borders Books & Music-Sunset Hills, Fri.

Warhammer 48K: Lemp Neighborhood Arts Center, Wed.

Well Hungarians: House of Rock, Wed.

Bob Werner: Neruda, Fri.

Mae Wheeler: Brandt's, Fri.

Ernie White: Candicci's, Wed. and Fri.

Erma Whiteside: Backstreet Jazz & Blues, Sat.

Arthur Williams Blues Masters: BB's Jazz, Blues & Soups, Fri.

Ptah Williams: Riddle's Penultimate Café & Wine Bar, Wed.

Willy Wisely: Rocket Bar, Sat.

World Jazz Quartet: Delmar Restaurant & Lounge, Sun.

Wrangler Brutes: Lemp Neighborhood Arts Center, Tue.

Luke Wrischnik: Neruda, Thu.

Tom Wurth & Chase: Ameristar Casino's Bottleneck Blues Bar, Fri.-Sun.

Yard Squad Reggae Band: BB's Jazz, Blues & Soups, Sun.

Yo La Tengo: Gargoyle, Mon.

Z Band: K.T.'s Sports Bar & Restaurant-O'Fallon, Fri.

Show Pages
 
My Voice Nation Help
0 comments
 
St. Louis Concert Tickets

Concert Calendar

  • October
  • Tue
    21
  • Wed
    22
  • Thu
    23
  • Fri
    24
  • Sat
    25
  • Sun
    26
  • Mon
    27
Loading...